В една лудница решили да направят тест на лудите и които го издържи да го пуснат да си ходи... Боядисали те пейки и накарали лудите да седнат на незасъхналата боя. Всички уверено седнали само един си сложил вестник и така седнал на пейката. Пита го един от комисията:
- Защо си сложи вестник преди да седнеш на пейката бе?
- Е как защо-отговаря лудия - за да стана по-висок!
Мъж се пече на нудистикия плаж, но за да предпази от силното слънце, е сложил шапка върху органа си. Минава наблизо една жена и ехидно казва:
— Ако бяхте истински джентълмен, щяхте да си вдигнете шапката в присъствието на дама.
— Ако вие бяхте истинска лейди, шапката сама щеше да се вдигне!