Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net
Изпиратствах една рецепта за торта от интернет. Свалих си я от един сайт с рецепти. Става въпрос за популярната торта "Захер". Изпълних я, както е по предписание, само че, вместо първо да отделя белтъците, аз отделих жълтъците. Така прецаках авторите, а именно виенския майстор сладкар Франц Захер, който е роден през 1816 г. Направо му разковах кочината. После дадох рецептата на комшийката от петият етаж и по този начин я разпространих нелегално. Сега имам питане: аз, като промених изпълнението на тортата, ставам ли автор на нова торта, или моята е копие на тортата "Захер". А ако патентовам тази торта, ще мога ли да съдя всеки, който я прави, и ще защитават ли НСБОП моите права, като изтарашват всички сладкарници и ресторанти и им изземват фурните, които се явяват нелегални производители на моята торта?
Програмисти 3,126 прегледа
Следващ →

Още вицове

Винаги съм бил назад спрямо връстниците си: когато всички деца имаха тамагочи - аз нямах, в училище - всички имаха тетрис, а аз имах тамагочи; купиха ми тетрис - всички имаха компютри, купиха ми компютър - всички имаха лаптопи, започнах да излизам с момиче - всички вече бяха женени. Няма да се учудя ако на 21.12 всички умрат, а аз изляза на улицата и да се разкрещя: "Ей, къде сте всички?!" Малко дете и майка се возят в маршрутка. Минали покрай паметника Левски и майката казала: - Сине, това е паметника на Левски. Тук са го обесели. Детето учудено гледа и пита майката: - Мамо, ама един по един ли са ги бесили или целия отбор с все треньора. В час по биология се задава въпрос: - Кажете ми деца, знае ли някой, защо калкана е сплескан? Всички деца мълчали, само Иванчо вдигнал ръка. - Кажи бе, Иванчо. - Ами госпожо калкана е сплескан, щото го е ебал синия кит. - Марш веднага навън, а утре да дойдеш с баща си! - изгонила го учителката. Отива на другия ден бащата и учителката го подхваща още от вратата: - Как може, такова безсрамие, знаете ли какво ми каза вчера вашият син? - К`во ма? - Ами аз го питам защо калкана е сплескан, а той ми отговаря: "щото го бил ебал синия кит"! - Ами че не е ли така? - Не е господине. Калкана е сплескан, защото водата му оказва влияние и така налягането го сплесква. -Ами добре де, ти като знаеш толкова, я ми кажи защо на рака са му изцъклени очите и върви назад? -Ами незанам. -Щото е бил там и е гледал за т`ва. Сър Джон се обажда на агенция за елитни компаньонки и поръчва момиче - високо два метра и тежащо 46кг. С много усилия успяват да открият подходяща дама и я пращат ва имението на лорда.Той я поглежда одобрително и й нарежда да застане на четири крака. След това повиква любимия си дог и му казва поучително: -Виж, Роджър, на това ще заприличаш ако не се храниш!! - Синко, ела тука! - Да, татко? - Да си пипал Кама Сутра-та? - Пипах я... - А нещо да си рисувал там? - Ами, да.. - Иди сега да разплетеш майка си!