Срещат се двама приятели. Единият нещо не е в настроение:
- Ще се развеждам. Не се разбираме нещо с жената...
Минало време. Срещат се пак. Оня вече весел:
- Какво стана? Разведе ли се?
- А, не. Повреди се компютъра. Седнахме с жената, пийнахме, поприказвахме... тя не била лош човек.
Английски свещеник се разхожда из някакъв парк. Паркът е прекрасен. Хубави цветя, грижливо подрязана трева, чисти пътечки...
На една цветна градинка се труди някакъв градинар. Свещеникът решава да му напомни за величието на Бога:
- Виждам, че имате прекрасна градина, сър. Какви прекрасни творения създава Господ, когато му помага човекът!
- Ха! Що не бяхте тук миналата година, да видите на какво приличаше този парк, когато Господ се грижеше сам за него.