Привечер. Малка уличка. По уличката върви една жена и уплашено се оглежда. Забелязва мъж, който я следва. Тя свива в съседната пресечка, а той - след нея. След няколко опита да се отскубне от преследвача си, тя не издържа повече и се обръща към него:
-Господине, защо ме следвате?
Мъжът замислено:
- Честно да Ви кажа, когато се обърнахте с лице към мен и аз си зададох същия въпрос...
Семейството на Иванчо имало две крави - бяла и черна, обаче им трябвал и бик за
разплод. За целта си купили един много хубав и едър бик. Един ден им се наложило да пътуват и оставили Иванчо да наглежда кравите и бика. Като се върнали, бащата попитал:
- Е, как мина?
- Ами бикът наеба бялата крава.
Бащата се ужасил от езика на сина си и му казал:
- Абе синко, не се говори така, хората слушат, какво ще си помислят за възпитанието в
нашето семейство! Следващия път ще кажеш - бикът изненада кравата.
След време семейството пак заминало някъде и оставило Иванчо да се грижи за животните. Като се върнали бащата пак попитал как е минало и той отговорил:
- Бикът страшно изненада черната крава.
- Е как така страшно бе? - зачудил се бащата.
- Ми пак наеба бялата.