Станало корабокрушение. На един сал се спасили само четири души - един негър, един руснак един българин и един американец. Обаче на сала нямало място и за четиримата и американеца предложил да изхвърлят негъра на акулите.
- А не - казал руснака - това е расизъм. Ще задавам въпроси и който не отговори той ще е.
Обърнал се към американеца.
- Кой победи във Втората световна война?
- Русия! - казал американеца и се спасил.
- Колко милиона жертви даде Русия във войната? - попитал пак руснака българина.
- 50 милиона - казал той и отървал кожата.
Дошъл ред на негъра:
- Имена и адреси на жертвите - казал руснака.
Лекция във военната академия. Преподавателят диктува и едновременно с това записва на дъската:
- Новият танк може да работи при плюс 50 и при минус 50 градуса по Целзий…
В този момент се чува звънецът за междучасието. По време на почивката един от студентите дописва към -50 още една нула.
Връща се полковникът и гледайки дъската, повтаря:
- И така, новият танк работи при температури от плюс 50 до минус 500 градуса по Целзий…
Студентът вдига ръка:
- Другарю полковник, физиката не познава толкова ниски температури!
- Няма значение! Този танк е секретен и физиката, още не го знае!