Превишил нашият герой скоростта и веднага му пратили снимка с нарушението и фиш за глоба от 5 0лв. Той, понеже бил шегаджия им пратил снимка на 50 лв. И те му отговорили със снимка на белезници...
Редник се явява пред ротния си командир без пушката си и заявява, че я е загубил.
След като му разяснява колко е сериозно провинението, тъй като пушката е държавна собственост, офицерът казва, че стойността на оръжието ще бъде удържана от заплатата на войника.
- Ако това е обичайната практика, вече разбирам защо капитанът потъва винаги с кораба си! - въздиша редникът.