Двама студенти след изпит си говорят:
- С колко го взе?
- С тройка. В началото мислех да го взема с петица, а после реших, че е по-добре с тройка, а спестените пари за бири да отидат.
Умиращ старец се изповядва:
- Половината си живот бях пияница и пройдоха... пиех, биех се, по жени ходех, изпуквах всичките си пари на хазарт, за една стотинка полезна работа не съм свършил...
- А другата половина?
- А през другата половина на живота си се занимавах с глупости.