Двама алпинисти изкачвали висок връх, но единият малко заеквал. По средата на изкачването той почнал да заеква нещо. Другият му казал да изчака докато се качат до горе. Качили се те, и заекващият казал:
- З-забравихме п-палатките д-долу.
Тръгнали да слизат, но по средата онзи пак се мъчел да каже нещо. Другият пак му казал да изчака. Слезнали долу и заекващият казал:
- Х-хе, м-майтап, б-бе!
Съдят боксьор за бой на тъщата:.
- Подсъдими, разкажете как стана всичко..
- Ами, прибирам се вкъщи... Гледам, вратата се отваря от тъщата... "Здравей, мамо! Кога пристигна?", казвам, но в тоя момент усещам, че ми се е открила вляво...