Пътува си Арнолд Шварценегер в чирпанския градски транспорт, и минава контрольор.
- Билети и карти за проверка моля!
- Абе ти не знаеш ли кой съм аз?
- Не, вашето билетче моля!
Арни вади един железен лев, перфорира го вместо билет и го подава на контрольора.
Той невъзмутимо го взима, къса го на две, подава едната половинка на Арни и си продължава.
Новодошъл в ЮАР бял отишъл на кино. Отишъл на първия етаж и що да види - целият етаж пълен с негри.
Седнал той на свободна седалка, а онзи до него:
- Хей, ти май си нов?
- Да.
- Не виждаш ли, че тук всички сме негри, върви на втория етаж! Там са белите!
Качил се той горе и седнал на свободно място. След време му се допикало.
- Извинете, къде е тоалетната?
- Ти май си нов?
- Да.
- Ами нали си на вторя етаж, върви се изпикай през балкона. Долу всички са негри!
Послушал го той, и докато пикал се чуло:
- Хеей! Ти май си нов?
- Да.
- Ами разтръскай го малко, не съм само аз негър тука!