Корема на осемдесет годишна бабичка се надул и тя решила да отиде на преглед. В града имало само двама гинеколози. Бабичката влязла при единия и след прегледа доктора казал:
- Честито, бременна си !
И тя отговорила:
- Не, не може да съм бременна невъзможно е! Аз ще ходя при другия лекар на преглед.
... Гинеколога се обажда по телефона на колегата си и го посъветва:
- Ей, колега сега при теб ше дойде една 80 годишна и след прегледа й кажи , че е бременна.
След втория сеанс на другия доктор, той се обръща към бабичката:
- Бабо , бабо съжалявам но си бременна!
И бабата разачарована откликнала:
- Господи, вече и на средния пръст не може да се разчита !
Учителката по литература всячески се заяжда с Иванчо. Вдига го на дъската и пита:
- Кажи ми български писател, който започва с "В" и завършва с "В".
- Вазов, госпожо.
- Не, имах предвид Вапцаров. Седни си, слаб 2. Но като начин на мислене все пак ми харесваш.
Преди да седне Иванчо се сеща нещо:
- Добре, госпожо, но вие можете ли да ми кажете американски писател, започва с "Х", в средата е "У" и завършва на "Й"?
- Мръсник, утре при директора с баща си! - кресва даскалицата.
- Но, госпожо, аз просто имах предвид Хемингуей... Но като начин на мислене ми харесвата!