Пиян катаджия спира още по-пиян шофьор:
- Гражданино, защо сте двама зад волана?
Пияният с мъка го фокусирал и попитал на свой ред:
- И за тази дреболия трябваше да ме обграждате!?!
Отива дядо на лекар и споделя:
— Ставам от сън и оправям бабата, излизам от вкъщи и оправям съседката, после срещам другата съседка и нея оправям, излизам на улицата и там… съседки, магазинерки, направо чедо незнам кво да правя… — И от кога така бе, дядо?
— От утре, ако може чедо, от утре…