Двама ловци се изгубили в гората. Лутали се дълго, но не успели да се ориентират:
- Ще стрелям три пъти, може някой да ни чуе. - казал единият.
Изчакали половин час, но нищо не се случило.
- Стреляй ти три пъти - казал първият. - Сега вече може да ни чуе някой.
- Добре - отговорил другият. - Обаче имам само една стрела…
Мъж се прибира в къщи и гледа жена си застанала по средата на стаята чисто гола, на челна стойка. Попитал:
-Какво правиш? Защо си така? - а тя му отговорила:
-Чакам теб! Като не можеш да го вдигнеш, поне да го спуснеш