Баща омъжва дъщеря си и първата брачна нощ стои пред вратата и чака да разбере как е минала. На сутринта пита зета:
- Е, как беше?
Зета отговаря:
- Тате нивляя бе нивляя.
Бащата:
- Земи тоя буркан с олио, топни го вътре и ше влене по-лесно.
На следващата сутрин бащата пак пита:
- Е, кажи ся зетко, как мина?
Зета пак:
- Тате нивляя бе, нивляя!
Бащата:
- Къде нивляя бе?
Зета:
- В БУРКАНА НИВЛЯЯ БЕ ТАТЕ!
Един катеричок много обичал да чука лъвицата , която също много му се кефила. Един ден обаче ги спипал лъва и му казал:
- Много си дребен да те ям , така че напускай гората , но ако те видя , че си се върнал , ще те изям!
Напуснал гората катеричока , но минали месец-два и на него много му се приискало да е с лъвицата и тръгнал към гората. На пътя го срещнала мечката и го пита:
- Абе катеричок , ти луд ли си? Нали знаеш , че като те види лъва ще те изяде? !
- Знам мецо , ама много ми се иска... моля те сложи ме в шепата си и ми помогни да стигна.
Мечката го сложила в лапата си и го скрила зад гърба и продължила по пътя. Изневиделица обаче изкочил лъва срещу нея.
- К’во става мецо?
- Ами нищо разхождам се...
- Да си виждала катеричока?
- Откакто го изгони не се е мяркал!
- А какво държиш в лапата си зад гърба?
Мечката плеснала силно с лапи и казала на лъва.
- Ето виж , само негова снимка.