Немец е в България. След някой ден започнал, като се запознава с българи да им оглежда ръцете. Попитали го защо прави така, а той:
- Като ви гледам какви пътища сте си направили, си мисля, че нещо трябва да не ви е наред с ръцете.
- Какво правиш в работата си?
- Работя.
- На работа всички работят. Какво точно правиш?
- Спя!
- ???
- Аз съм охрана.
Родил се синът на един борец. Минала една година а детето още не можело да говори. Майката не се притеснявала и не обръщала внимание. Минали 2, 3, 4, 5 години и майката вече била в ужас че синът н не говори.
На един обяд детето казало:
- Мамо, супата е солена!
- О миличкото - казала развълнувано майката - какво ти беше?! Защо досега не ми говори?
- Храната си беше хубава!