Баща вампир учи малкото вампирче как да си набавя храна:
- И сега, тати, набелязваш си 5-6 човека и после - смук малко от тоя, смук малко от оня и докато стигнеш до петия-шестия ще си напълниш коремчето.
А малкото, понеже е тарикатче:
- Ииииииииии бе тати, що пък 5-6 - не може ли само един и…
- Ама тати - възмутено казал стария вампир - ние сме вампири, не сме адвокати.
Някакво хлапе се хвали на приятелчетата си:
- Ние пък имаме нова кола!
- Така ли? Покажи ни я!
- Не мога сега. Тате я докара снощи късно, смени й номерата, цяла нощ я боядисва и я остави да съхне в гаража.