Един сляп,един глух и един гол седели в една пещера.По едно време слепият се обадил:
- Момчета виждам сенки...
Глухият казал:
- Аз пък чувам стъпки...
А голият казал:
- Спокойно момчета в джоба ми има пистолет...
Пациент лежи в операционната и чака да дойдат докторите. Пръв влиза анестезиологът - преплита крака, хълца, вони на спирт, опитва се да си сложи ръкавиците ама не може да ги улучи...
- Вие сте пиян! - втрещява се пациентът.
- Кой, аз? Пиян? Ха, още не си видял хирурга!