Двама приятели решили да си вземат крава и да добиват мляко. Взели си те и започнали да я доят. Първия ден дала 40л мляко, но след това с всеки изминал ден добива бил по-малък, на втория-30л, на третия-20л, на четвъртия-10, а на петия-НИЩО.
Силно притеснени те извикали местния ветеринар. След като му обяснили какъв е проблема, ветеринаря ги огледал внимателно и двамата и им казал:
-Абе момчета вие сте го скъсали от чикии тоя бик!
В час по биология се задава въпрос:
- Кажете ми деца, знае ли някой, защо калкана е сплескан?
Всички деца мълчали, само Иванчо вдигнал ръка.
- Кажи бе, Иванчо.
- Ами госпожо калкана е сплескан, щото го е ебал синия кит.
- Марш веднага навън, а утре да дойдеш с баща си! - изгонила го учителката.
Отива на другия ден бащата и учителката го подхваща още от вратата:
- Как може, такова безсрамие, знаете ли какво ми каза вчера вашият син?
- К`во ма?
- Ами аз го питам защо калкана е сплескан, а той ми отговаря: "щото го бил ебал синия кит"!
- Ами че не е ли така?
- Не е господине. Калкана е сплескан, защото водата му оказва влияние и така налягането го сплесква.
-Ами добре де, ти като знаеш толкова, я ми кажи защо на рака са му изцъклени очите и върви назад?
-Ами незанам.
-Щото е бил там и е гледал за т`ва.