Крикор и Гарабед се заяждат един с друг:
— Крикор, кога ти е рождения ден?
— Защо?
— Да ти подаря едни завеси, че по цял ден ви гледам със жена ти как се гоните голи из къщата.
— Гарабед, а на теб кога ти е рождения ден?
— Защо?
— Да ти подаря един бинокъл, че да видиш чия жена гоня.
Син казва на майка си:
- Повече няма да стъпя в училище!!!
- Защо пък?
- Не издържам повече! Иванчо мята по мен ракетки, Петьо ме удря с учебника по главата, а Гошко ме спъва по стълбите...Не, няма повече!!!
- Но сине, успокой се, длъжен си, просто си длъжен! Първо ти си на четиредесет години, и второ ти си директора на училището.