В едно купе пътували момиче, момче и борец. Hа момичето му станало топло и помолило момчето да отвори прозореца. Момчето се опитало да го отвори, но ръчката заяждала и той, колкото и да се напрягал, не успял. Тогава борецът му казал:
- Виж сега как става тая работа - и ударил с главата си стъклото.
Прозорецът се счупил и влязъл по-хладен въздух, а борецът поучително казал, като посочил главата си:
- Разбра ли бе. Не са важни мускулите. Тука е важно да има нещо.
Едно малко детенце отива при майка си и казва:
- Мамо, едни човеци копят дупка.
- Не се казва човеци, а хора миличко - поправя го майка му.
След малко детето пак дотичало и казало:
- Мамо, един хор падна в дупката.