Плува си мъж в морето. Уморил се. Гледа някаква шамандура плува във водата. Хванал се за нея да си почине. Изведнъж нещо го хванало за топките и се чул глас:
- Плюс 2 или минус 2?
"Тва пък какво е?" - помислил си човека. "Температура ли, какво ли?". И отговорил:
- Плюс 2.
Топките му били пуснати веднага, дошли му сили и успял да доплува до брега. Излиза от водата и гледа - топките му станали четири.
Бързо влиза във водата и с плуване се връща до шамандурата, хваща се, пак усеща как нещо го хваща за топките, отново се чува гласа:
- Плюс 4 или минус 4?
Лъвът събрал всички животни в гората и казал:
- Утре вечер ще има дискотека. Всички мълчат, мълчат и само жабата се обажда:
- Ура , ура! Лъвът пак казал утре вечер ще има дискотека.Всички мълчат, мълчат и жабата пак казала:
- Ура, ура! Лъвът отново казал:
- Утре вечер ще има дискотека.На която не се допускат зелени с големи очи, които живеят в блатата и ядат мухи. Всички мълчат, мълчат, мълчат и жабата отново се обажда:
- Хм, пак набутаха крокодила.