Тръгва един мъж в четири сутринта за риба. По пътя изведнъж от храстите изскача катаджия с палка и го спира:
- Документите, моля.
Мъжът дава талон и книжка.
Катаджията:
- Нормалните хора по това време си спят вкъщи, а вие къде сте тръгнали...
Мъжа:
- И аз това си мисля, а вие се криете по храстите...
Момченце тича при полицай:
- Чичко полицай, помогнете! Баща ми се бие с някакъв мъж на улицата!
- Добре, кой от двамата там е баща ти?
- Ами не знам, те точно затова се бият.