Мъж отишъл в командировка. След седмица пише на жена си:
"Мила взе да ми става много мъчно без теб?"
В отговор получил:
"Не се притеснявай скъпи, аз тук намерих един, на който му става много лесно."
Полицай спира автомобил за проверка.
- Пиши сега, на този бял лист хартия, какви нарушения направи до момента, но на финикийски!
- Но, господин полицай, аз не знам финикийски!?!
- Знаеш, знаеш! Пиши защо направи всички нарушения!
Човека взел белия лист, подържал го известно време, па взел една банкнота от 20 лева и я подал на полицая в сгънатия лист.
- Онзи разтворил листа и казал на водача:
- А-а-а! Не можеме да пишеме, а половината писмо сме го написали!