- Холмс, как мислите, защо едно страшно виолетово лице, което се носи из въздуха в хола, ме гледа така заплашително?
- Мисля, Уотсън, че се сърди, защото това беше МОЯ кокаин.
Влак, в купето пътуват девойка с младата си майка и войник със старшина. Влакът влиза в тунел. Силна плесница огласява купето.
Майката си мисли и се усмихва на ум: "Прекрасно съм възпитала дъщерята"
Дъщерята си мисли: "Ама и майка ми не си поплюва много много."
Старшината си мисли: "Несправедлив свят, войникът пипа - мен бият."
Войникът си мисли: "Само да дойде другият тунел, какъв шамар ще му забия пак .... "