Мравките от един мравуняк щели да отиват на поход. Оставили един от събратята си да пази мравуняка и да го охранява.
Връщат се след една седмица, а целия мравуняк опустошен, сринат до основи, почти нищо не останало от него. Пред него седи пазача и се скъсва да се смее.
- Какво става тука? - питат го.
- А, идва мечката, бесня тука, разруши всичко!
- Е, ти що се смееш тогава?
- Щото и отмъстих жестоко!
- Как???
- Ами, докато тя тука вилнееше, прибягах до нейната бърлога и така зверски се изсрах в средата, че дълго има да ме помни! ! ! :-)
Въпреки предупрежденията на спасител митничар млязъл в морето в бурно време. По едно време обаче тръгнал да се дави и започнал да вика за помощ. Спасителят го измъкнал от водата и му казал:
- Абе, митничаря, аз какво те предупредих?
- Ти как разбра, че съм митничар?
- Ами обикновените хора, когато плуват, гребът с ръцете навън, а ти - навътре - отговорил му спасителят.