Вървял каубой из гората и на пътя му дъб с голяма хралупа, а около него купчина гилзи. Зачудил се той що за чудо ще да се крие вътре и надникнал. В тила му подпрели два пистолета и се чул глас:
- Духай!!!
И ... какво да прави човека, живота е скъп... духал.
- Ако ти е харесало пак заповядай - рекъл гласа.
Измъквайки се от хралупата каубоят изпразнил целия си наличен арсенал вдървото.Заглождило го любопитство какво е убил и пак надникнал вхралупата.
- Знаех си че ти е харесало - се чуло от вътре...
Ода за Голфа
(на мен си ми харесва)
Правоъгълна кутийка
без багажник - с колела,
със моторче доста шумно
набедено за кола.
Майка му е костенурка,
возиш се във него свит,
то в Европа е ненужно,
но у нас е супер хит.
Захабена немска бричка
и с дизайн на всъдеход,
то купува се страхотно
от дебил и идиот.
Имидж страшен има, братко,
внасяме го и до днес,
и поне сме мазохисти
мажеме се здраво с грес.
Ремонтираме, но знаем,
туй е здравата кола,
и пред никого не ще признаем
как е гадничко това.
Хванеш ли обаче Голфа
ще се друсаш здраво, знай,
от цени и от павета
пломбите ще ти изпадат май.