Един човек разглеждал новата къща в центъра на града на негов приятел. Както си обикалял така, взел че паднал от едната тераса на улицата, около него се събрали доста хора. Един човек от тълпата се извикал "К’во става бе?" А нашият станал изтупал се и казал: "Е незнам и аз сега дойдах!"
Един ден Бай Българина, Бай Турчина и Бай Испанеца тръгнали на пикник. Влезнали в една пещера, а там живеело Синьото око. Бай Турчина влязъл в пещерата и Синьото око казало:
-Аз съм Синьото око и живея тук! Кой прекъсва моя сън? Ще те изям!!!!! И тогава Бай Турчина от страх избягал навън от пещерата. Тогава Бай Испанеца влязъл в пещерата и Синьото око казало:
-Ще те изяяям!!!
И тогава Бай Испанеца избягал. Тогава Бай Българина влязъл в пещерата и пак се чуло:
-Аз съм Синьото око ще те изям!!!
Тогава Бай Българина отговорил:
-Внимавай да не ти посиня и другото око!