Един мъж докато спял, идвало едно джудже, питало го нещо и той се събуждал напикан на сутринта. Писнало му на човека и отишал при доктора и му казал:
- Така и така - идва едно джудже, пита ме "Пешо? Пикал ли си?" и аз като му кажа "НЕ" и се сабуждам напикан.
Доктора му казал:
- Прибери се сега, ако пак стане така, ела утре и ще ти кажа какво да правиш...
Прибрал се Пешо, легнал си, дошло джуджето...
- Пешо пикал ли си?
И на сутринта пак напикан.
Отишъл пак при лекаря и му казал, че пак се събудил мокър и лекарят му казал:
- Еми сега като си лягаш, преди това хубаво ще се изпикаеш и като дойде джуджето ще му кажеш "ДА" - нали, че си пикал.
Отишъл си Пешо, стъмнило се, тръгнал да си ляга, изпикал се едно хубаво и легнал, и заспал. Дошло джуджето "Пешо Пикал ли си?". Пешо - "Да". Джуджето - "А срал ли си?"
Събрали се три попа да решават проблеми на църквата:
- Вижте сега, няма място вече в гробището и трябва да измислим нещо по въпроса?
- Да, може да ги слагаме прави да заемат по малко място- казал единия
- Интересно е, но може и до кръста да ги слагаме да пестим и от надгробни плочи - разяснил втория.
- Е, че то тогава да ги хванем и за ръце та да отбием и оградата - заключил третия!