Снежанка се прибира една сутрин, Дядо Коледа я вижда, че не е във форма и я пита:
- Какво стана, Снежанке, къде беше цяла нощ?
- Ми много се напих, и не знам къде бях, какво правих... Само се сещам, че по едно време срещнах снежния човек и му направих свирка?
- Така ли, и как беше?
- Топи се в устата...
Отива пациент при един доктор и докторът, след като изслушал оплакванията му от болки в кръста, го накарал да си свали панталона. Хванал едната му топка и я намазал с някакво червеникаво лекарство. Написал му рецепта и го пратил при друг доктор.
Другият доктор прочел предписанията на първия и пак накарал пациента да си свали панталона. Взел другата топка и я намазал с някакво зеленикаво лекарство. Написал и той рецепта и казал на пациента да се върне при първия лекар.
Излязъл пациента, но нещо му се сторила съмнителна тази работа. Отворил писанията на докторите и какво да види: в първата рецепта пишело "Христос возкресе!", а във втората "Воистина возкресе!"