Седяли двама пенсионера на една пейка в парка. Единят се оплакал на другия:
-Ех, наборе! Едно време, като хапнех едно парченце шоколад и после чуках по цяла нощ. А сега и цяла кутия шоколадови бонбони да изям...нищо не става!
Приятелят му го потупал съчувствено:
-Така е наборе, шоколада вече не го правят същия..
Жена се прибира вкъщи и чува че бебето плаче, та се къса. Отива при мъжа си и ще да види - сложил той коритцето да го къпе и енергично го полива с кухненския черпак:
- Защо къпеш бебето с черпак, бе - възмущава се жената.
- Ами ела и ти бръкни в тая гореща вода!