Студент пише писмо на баща си:
"....а и още нещо...записах се в студентската театрална трупа. Вече ми дадоха да играя ролята на мъж, женен от 20 години..."
Бащата отговаря:
"...а за театъра не се разстройвай. Репетирай усилено и все някога ще ти дадат и роля с реплики..."
В час по български учителката обяснява:
- И така, съществителното име означава нещо, което можеш да видиш и да пипнеш. Обикновено това е някакъв предмет. Глаголът е действие - нещо, което правиш. Кажи ми сега, Марийке, какво е "мишка"?
- Глагол.
- Как така глагол? Нали можеш да я пипнеш!?!
- А-а-а, госпожо, аз мишки не пипам...