Двама борци решили да закусят и си купили банички. По едно време единият усеща, че приятеля му прави нещо зад него, обръща се и що да види. Другият, пъшкайки се опитва да си навре баничката отзад.
- Кво правиш бе, брато?
- Как кво правя, ям.
- Как ядеш бе, като баничката ти стърчи отзад!
- А бе сутринта бях на зъболекар и ми каза да ям от другата страна...
Медицинската сестра към лекаря:
- Всеки път, когато давам на пациентите лекарства, констатирам, че се ускорява пулсът им. Какво да направя?
- Закопчайте двете горни копчета на престилката си.