Иванчо пита учителката си:
- Госпожо, вярно ли е че тока се яде?
Учителката отговаря учудено:
- Не е вярно Иванчо, кой ти го каза?
- Как да не е вярно, снощи чух баща ми да казва на майка ми да угася тока и да го лапа.
Момиче казва на приятелката си:
- До преди една седмица го обичах, а сега ми се струва един такъв простивен, че не ми се иска да го видя!
- Ех, тези мъже! Толкова са непостоянни!