Войник излиза в отпуск и старшината го напътства:
- Ето ти левче. Ходи си намери едно момиче и гледай да е здравичко.
Когато се върнал войникът докладвал:
- Всичко е наред. Бях в парка с момиче.
- А здраво ли беше момичето?
- И още как! Едвам си взех левчето обратно!
Двама пият на бара и си говорят:
- Ти от къде си?
- От Бургас.
- И аз съм от Бургас, давай да пием за това!
- Давай!
Пийнали.
- А в кое училище си учил?
- В трета гимназия.
- И аз в трета, давай да пием!
- Давай!
- А къде си живял?
- До морската градина.
- И аз, давай и за това!
Пийнали.
През това време барманите се сменят. Новият пита:
- Е как, всичко ли е наред?
- Да, само дето близнаците пак се напиха.