Манго се прибира в къщи и сяда на масата уморен:
- Жина, сипи идна рикия, па после шта праа да умирваш
- О, добре ма мъжо, ето ти - сипала му тя.
Оня я обърнал и:
- Жина, сипи ош идна, па после шта праа да умирваш...
Та му сипала още една, но това се повторила седе-осем пъти. Циганина схлупил глава на масата, а Тя:
- Ади ма мъжо, нъл штеш да ма праиш да умирвам?
Надигнал нашия пияната си глава и махнал с ръка:
- Жувей ма жина...
Пътува влак на БДЖ. По едно време спира насред полето. Пътник пита кондуктора:
- Защо сме спряли?
- Една крава е легнала на полето.
Скоро влакът отново потеглил и пак спрял.
- А сега защо?
- Една крава е легнала на релсите.
Така още няколко пъти. На поредното спиране:
- Защо спираме пак?
- Една крава е легнала на релсите.
- Е колко крави има в този район?
- Тя кравата всеки път е една й съща и все ни настига....