На сутрешния преглед командира пита войниците:
- Произшествия има ли?
- Не, само дето се счупи сапа на лопатата.
- Каква лопата?
- Ами тази с която погребахме кучето.
- Какво куче?
- Дето яде от червата...
- Какви черва?
- Тези на коня...
- Какъв кон?
- Дето умря докато теглеше каруцата...
- Каква каруца?
- Тази с водата...
- Каква вода?
- Тази с която гасихме пожара...
- Къде пожар?
- Ами оня дето изгори щаба на поделението.
- Каквоооо???? Как…
- Ами от фаса на Любо...
- Ама Любо не пуши...?
- Е, и вие ще пропушите, ако ви откраднат знамето...
Баща си лежи на дивана и чете вестник. Влиза в стаята разярената му жената със сина им:
- Поговори със сина си. Не чува нито една дума, която му кажа.
Бащата към сина:
- Как смееш, мислиш си, че си с нещо по-добър от мен ли..?!