Радикална феминиска се качва в автобуса и мъжът пред нея става от мястото си. Тя си казва: "Ето още един мъж, който се опитва да запази остарелите нрави на патриархалното общество, предлагайки на една бедна, беззащитна жена своето място", намръщтва се и го бута обратно на седалката. Няколко минути по-късно мъжът отново се опитва да стане. Феминиската отново се чувства обидена и не му позволява. Накрая мъжът не издържа и казва:
- Вижте какво, госпожо, бихте ли била така добра да ми позволите да стана?! Изпуснах вече две спирки!
Срещат се двама на 30-ти октомври:
- Изглеждаш зле?
- Не съм се наспал: нали казаха, че в 4 през нощта трябва да се върнат с един час назад часовниците...