Върви Иванчо по коридора на училището и крещи:
- Къде е логиката, къде е разумът...
Среща го директорът и пита:
- Иванчо, к`во ти има бе? Вървиш из коридора, по време на час, крещиш като ненормален, к`во става?
- Кво става - отвръща Иванчо - пръднах в час и ме изгониха, а те останаха вътре. Къде е логиката, къде е разумът...
Бай ганьо бъргарина, бай ганьо американеца и бай ганьо турчина били на самотен остров.Нямали какво да правят, затова седнали да играят билот.По едно време дошло дяволче.Казало им, че ако познаят за кое число си мисли (от 1 до 100) ще им изпълни желание.Първи бил бай ганьо американеца.Той казал 36 и познал.Рекъл, че иска да се върне в Америка.Втори бил бай ганьо турчина и казал 1 и познал.Рекъл, че искал да се върне в Турция . Трети бил бай ганьо българина.Замислил се и казал 50 и познал.Дяволчето казало какво искаш да ти е желанието.Той казал я ги върни, че ни си доизиграхме билота.