Една обувна фабрика изпратила двама търговски пътници в Африка, за да изследват възможностите за продажба на обувки. След известно време единият се обажда с телеграма:
"Утре се връщам. Продажби абсолютно невъзможни. Всички ходят боси."
Вторият също изпраща телеграма:
"Оставам тук. Идеални възможности. Всички ходят боси."
Маршрутка. Качва се млада майка с 5-6 годишно момченце. Детето мрънка:
- Мамо, купи ми банани! Купи ми!
- Нямам пари - казва майката.- Няма да ти купя!
- Ако, не ми купиш банани, ще кажа на тати как целуваше, по корема чичо Васил!
След такава заплаха, цялата маршрутка избухнала в неистов смях. На първата спирка майката, цялата червена задърпала детето да слизат. Шофьорът на маршрутката й подал два лева и й казал:
- Ето, да купиш банани на този разбойник!
А,отзад се обадил един младеж:
- А, бе ти да не си чичо Васил?
Отново неистов смях....