Стар евреин иска да си смени фамилията. Всички са шокирани, дядо, защо ти е, тъй или иначе скоро ще...
Евреинът:"Намерих една надгробна плоча, що да отива зян?"
Направили в гората публичен дом, решил и заека да отиде, но имал само 1лев. Попитал какво може да изчука за тези пари, там се замислили и решили да му дадат една дъска с дупка в средата.
На заека му харесало, на следващият ден пак отишъл и пак му дали дъска с дупка, пак останал доволен.
На третият ден обаче, му дали дъска без дупка, попитал той какво става, защо няма дупка, а те му отговорили:
-За редовните клиенти, девственици.