Урок в училище. Учителят пита:
- Пешко, колко е 2х2?
Пешко мълчи.
- Защо не знаеш?
- Ами, мама я нямаше вкъщи вчера и нямаше кой да ми помогне.
- Сядай си двойка. Тони, я ти кажи, колко е 2х2?
Тони също мълчи.
- Ти защо не си учила?
- Защото татко се прибра късно и не остана време да ми помогне.
- Сядай си двойка. Иване, я ти отговори на въпроса!
Иванчо също мълчи.
- А ти защо не знаеш?
- Защото вчера брат ми излезе от затвора и щом се прибра, се напи, наби всички съседи и беше голям екшън.
- Така значи, май ме плашиш с брат си? Я си сядай веднага три.
Исус Христос си стоял под едно маслиново дърво когато при него дошъл един човек и му казал.
- Моля ти се Исусе, помогни ми. Ела с мен, че Лазар почина и не можем да го извадим от стаята. Моля ти се помогни ни. Исус отишъл с човека и рекъл:
- Лазаре, стани и ходи.
И чудо станало... Лазар отворил очи, изправил се и тръгнал да ходи.
Излязал от стаята спрял се обърнал се и попитал:
- Исусе накъде да ходя?
А Исус му рекъл:
- Към гробищата Лазаре, към гробищата!