Дама разглежда изложба на модерна скулптура.
- Ще ви кажа искрено, че не бих сложила в дома си това чудо! - казва тя на скулптора.
- И аз, госпожице. Затова го и продавам!
Отива клиент в кръчмата и си поръчва водка и салатка. Келнерът избързва с поръчката и му сервира първо салатата. похаппва си пича и след десетина минути му сервират и водката.След още толкова време салатата (която му е в корема)пита:
-Кой си ти, дето ме заля?
-Аз съм първата водка на Иван Иванич.
Поръчва си втора.Салатата пак пита:
- А ти кой си?
- Аз съм втората водка на Иван Иванич.
....
След петата, на салатата й писнало и си казала: "А бе, я да излеза за малко навън, та да го видя кой е тоя Иван Иванич...