Седи един евреин и плаче. Идва при него един и го пита:
- Защо плачеш?
- Купих си два билета от лотарията и спечелих кола.
- Тогава защо плачеш?
- Втория билет защо купих?!
Разговарят клиент и продавач:
- Трябва ми траурна лентичка.
- Тесна или широка господине?
- Е има ли значение?
- Ами да... колкото ви е по-близък покойника толкова по-широка трябва да е лентичката.
- Аааа дай некви конци тогава черни да изберем, че почина тъщата!