Внуче пита дядо си:
- Дядо, ти участвал ли си във войната?
- Да, момчето ми, участвал съм….
- А, там ли ти откъснаха ръката?
- Да, момчето ми, там….
- А, как стана това?
- Като ме водеха да се записвам за доброволец, момчето ми….
Блондинка в магазина за мобилни телефони към продавача:
- Купих вчера от вас телефон, но се оказа неработещ!
- Какво му е?
- Вие ми казахте вчера, че той има това, как му беше името...блутут, безжична връзка, за да си свалям музика.
- Да, така е.
- Сложих го вчера до пуснатата уредба да сваля музика, но нито една песен не е свалил.