Типична опозиция е тази на жените и мъжете. Общата характеристика е, че и двата пола са човешки същества, макар че и мъжете, и жените имат известни съмнения за това по отношение на противоположния пол.
Пожарникари подпират стълба на прозореца на горяща сграда. Оказва се, че прозорецът е на една баня. По стълбата се катери млад пожарникар. В банята се къпе млада брюнетка.
- Аха, вие сте втората бременна която спасявам в този град! - възкликва пожарникарят.
- Ама, аз не съм бременна.
- Ама, аз още не съм ви спасил...