Върви си из селото младо момиче… Някакъв я загледал, харесал и се обръща към нея:
- Прощавайте, девойче…
Тя, с плътен алт отговаря:
- Вече не съм девойче.
- А как те викат?
- Мене не ме викат, аз сама си идвам.
- Извинете. А може ли за минутка…
- А ще успеете ли за минутка?
- За минутка? Горе-долу.
- Ако е за "горе-долу", аз си имам мъж.
Един полицай по време на дежурство забелязъл един мъж, който се разхождал насам натам по улицата, бъркал в своята чанта и разпръсквал нещо с ръка. Полицаят си помислил, че това е съмнително и решил да отиде и да попита човека какво прави.
- Добър ден, какво правите?
- Добър ден, ами ръся песък - казал човека без да се двууми!
- Е как така ръсиш пясък? - зачудил се полицая.
- Ами против крокодили!!!!
- Е добре де, но тук няма крокодили!!!
- Ами защото ръся пясък!!!!!!!