Двама приятели се срещат, единия носи чифт обици и пушка. Другия го пита:
- За какво са ти тия обици?
- Ами тъщата има рожден ден и съм й взел подарък.
- А за какво ти е тая пушка?
- Да й пробия ушите.
Прибира се късно полицай, съблича униформата и тъкмо ще влиза в спалнята, жена му нежно:
- Гълъбче, нали ме обичаш. Иди в денонощния зад блока и купи едно хубаво шише да пийнем и ще ти покажа чудеса в спалнята..
Облякъл той пак униформата, отива в магазина, продавачът пита:
- Комшу, ти да не си сменил работата бе?
- Що бе пич?
- Ми ква е тая пожарникарска униформа, дето си я облекъл...