- Защо забраняват продажбата на алкохол в изборния ден?
- Защото в никакъв случай не е празник за обикновените хора.
***
- Чу ли, че пак ще има избори?
- Дреме ми, аз си пия вкъщи.
***
В деня за размисъл рязко скочиха продажбите на спиртни напитки...
***
Поради слабата избирателна активност за следващите избори се обмисля освен забраната за алкохол да има забрана за ходене за гъби, лов, риболов, гости и т.н.
***
- Здрасти, Пешо! Хайде да ходим да гласуваме, а после да пием по бира на теферич!
- Заради изборите не сервират бира, ела в нас да пием ракия.
Така Пешо и Иван не гласуваха, но пийнаха.
Един мъж докато спял, идвало едно джудже, питало го нещо и той се събуждал напикан на сутринта. Писнало му на човека и отишал при доктора и му казал:
- Така и така - идва едно джудже, пита ме "Пешо? Пикал ли си?" и аз като му кажа "НЕ" и се сабуждам напикан.
Доктора му казал:
- Прибери се сега, ако пак стане така, ела утре и ще ти кажа какво да правиш...
Прибрал се Пешо, легнал си, дошло джуджето...
- Пешо пикал ли си?
И на сутринта пак напикан.
Отишъл пак при лекаря и му казал, че пак се събудил мокър и лекарят му казал:
- Еми сега като си лягаш, преди това хубаво ще се изпикаеш и като дойде джуджето ще му кажеш "ДА" - нали, че си пикал.
Отишъл си Пешо, стъмнило се, тръгнал да си ляга, изпикал се едно хубаво и легнал, и заспал. Дошло джуджето "Пешо Пикал ли си?". Пешо - "Да". Джуджето - "А срал ли си?"