Двама близнаци(еднояйчни) са на военна комисия. Излиза единия от кабинета и другия го пита:
— Кво стана? Взеха ли те?
— Не. Освободиха ме! Негоден!
— Моля те мини вместо мен. Мързи ме да се събличам. Навил се близнака. След малко пак излезнал. Другия:
— Кво стана?
— Теб те взеха!!!
Първа среща м/у Иванчо и Марийка.
След дискотеката, той я води вкъщи и вади ключовете от апартамента да отваря. На етажа е тъмно, Иванчо нарочно не включва лампата, да не видят съседите. Тя му казва:
-Ако мушкаш ключа грубо в ключалката, значи си груб любовник и не си за мен. Ако изпуснеш ключовете на земята, значи си неопитен любовник и пак не си за мен.
В тъмното се чува сумтене до бравата и Марийка пита: -К’во правиш?
-Аз винаги първо облизвам ключалката, за да влезе ключа по-лесно!