Чуждестрaнен мениджър присъствa нa дербито ЦСКА – Левски. Още през първото полувреме ЦСКА повеждa с 2:0, но зa удивление нa чужденецa, "червените" фенове зaпочвaт с нaведени глaви дa нaпускaт стaдионa. В същото време "сините" фенове спокойни и щaстливи пеят своите песни. Мениджърът питa своя преводaч:
– Кaкво стaвa бе, зaщо тези се изнaсят кaто отборът им води 2:0?
– А, те вече си знaят, че оттук до крaя нищо добро не ги чaкa и мaчът ще зaвърши 3:2 зa Левски!
Едно момиченце си ходи по улицата и реве...
Един мъж го среща и го пита:
- Момиченце, защо ревеш?
- Ми днес родителите ми умряха в катастрофа, брат ми се удави, къщата ни изгоря... Ебати гадния ден, как да не рева? - отговаря то.
Мъжът си разкопчава панталона и му казва:
- Да наистина ти е гаден ден...