Малко момченце стои в скута на дядо Коледа. Добрият старец казал, "Много добре знам какво искаш за коледа" и леко почуквайки носа на детето на всяка буква казал -И-Г-Р-А-Ч-К-И
Малкото дете помислило за секунда и казало: "Не имам си достатъчно играчки"
Дядо Коледа опитал още веднъж и почуквайки нослето на детето при всяка буква казал, С-Л-А-Д-К-И
Оше веднъж,малкото момченце се замислило за секунда и казало: "Не, имам си вкъщи всякакви сладки"
"Е тогава какво искаш за Коледа?" попитал дядо Коледа.
Малкото момченце отговорило, почуквайки по носа на дядо Коледа: "П-*-Т-К-А, и не ми казвай че нямаш такава, защото мога да ти помириша пръста!
Един бедняк помолил моллата да почете над бащиния ме гроб и му дал 10 монети. Дошъл моллата, почел 10 минути и се наканил да си тръгва, когато дошъл един богаташ и казал:
- Молла, почети и на гроба на баща ми. - и му дал 100 монети.
Моллата отишъл да чете, и чел, чел, и така половин час. Беднякът го попитал:
- О молла, ти почете на бащиния ми гроб 10 минути, а на неговия половин час, как да разбирам това?
Моллата:
- Слушай, баща ти беше умен човек, един път като му кажех нещо, той всичко разбираше, а на неговия баща трябваше все да му повтарям.